Wprowadzenie

Witaj w Bibliotece Wędrowca.

Biblioteka Wędrowca to kolaboracyjne ćwiczenie literackie. To kolekcja opowieści, które eksplorują dziwne i fantastyczne zakątki świata, ukryte przed oczami zwykłych śmiertelników. Niektóre z owych historii dzieją się w dalekiej przeszłości, przybierając formę legend i baśni. Inne są współczesne, ukryte w cieniu tuż poza zasięgiem wzroku. Podstawowy motyw wszystkich historii ma przekazywać czytelnikowi, że istnieją rzeczy dziwne, nie w pełni z naszego świata. Niektóre są niebezpieczne, a niektóre zwyczajnie fascynujące. Wszystkie za to są — niezwykłe.

Łowca grubej zwierzyny tropi ofiarę w odległych światach.

Po ciemnych uliczkach i wysypiskach śmieci krąży pewna istota, zbierająca śmieci w celu zamaskowania się.

Szkarłatny konstrukt o wielu częściach obiecuje ci wszystko, o czym kiedykolwiek marzyłeś.

Opowieści publikowane tutaj powinny wzbudzać Chęć Poznania, czyli poczucie, że poza znajomym nam światem jest coś więcej. W świecie Biblioteki, te cuda i dziwy są ukryte, ale nigdy prawdziwie daleko. Nie zapominaj jednak nigdy, że ten świat jest dzikszy niż nasz i nigdy nie jest w pełni bezpieczny. Stąpaj pewnie, lecz ostrożnie.

Najpierw przeczytaj zasady zlinkowane w następnej zakładce. Gdy już to zrobisz, wybierz swoją własną przygodę:

  • Jeśli chcesz dołączyć do projektu, przejdź tutaj.
  • By zapoznać się ze zbiorami Biblioteki, idź do Wejdź do Biblioteki. (Tę opcję większość z was będzie pewnie chciała wybrać).
  • By dowiedzieć się więcej o grupach i jednostkach popularnych w Bibliotece i w wielu innych światach, zobacz Zapisy Archiwisty.
  • Zanim opublikujesz cokolwiek co napisałeś, przeczytaj informacje o licencji.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License