Biblioteka Wędrowca

Witamy, Wędrowcze.

Prosimy nie składać, zwijać czy mutować współczytelników.

↬ PRZEGLĄDAJ BIBLIOTEKĘ ↫

Mamy trzy zasady. Szanuj współczytelników. Nie uszkadzaj Biblioteki. Zwracaj swoje książki na czas. Oczywiście będziesz potrzebował karty bibliotecznej, by móc je wypożyczyć. Udaj się po nią do recepcji, podróż z tego miejsca powinna zająć mniej niż tydzień. Będziesz musiał podać Archiwiście swoje Prawdziwe Imię, ale nie obawiaj się, trzymamy je pod ścisłym nadzorem. Och, jeszcze jedno, trzymaj się z dala od zamkniętych drzwi. Są tam miejsca, gdzie nawet my nie damy rady cię ochronić.
Najnowsze Artrykuły

  1. Obłudy Majaczenia, Frazesu Złudzenia, Prawdy Zapomnienia
    Komentarze: 0 Stworzone:21 Oct 2023 18:42 Przez:Errorban Ocena: 0
  2. Klitka
    Komentarze: 1 Stworzone:11 Feb 2023 22:16 Przez:Drzony13 Ocena: 5
strona 1 z 6123456następna »

Najlepsze w tym miesiącu


CZYM JEST BIBLIOTEKA WĘDROWCA?


Mamy trzy zasady. Szanuj współczytelników. Nie uszkadzaj Biblioteki. Zwracaj swoje książki na czas. Oczywiście będziesz potrzebował karty bibliotecznej, by móc je wypożyczyć. Udaj się po nią do recepcji, podróż z tego miejsca powinna zająć mniej niż tydzień. Będziesz musiał podać Archiwiście swoje Prawdziwe Imię, ale nie obawiaj się, trzymamy je pod ścisłym nadzorem. Och, jeszcze jedno, trzymaj się z dala od zamkniętych drzwi. Są tam miejsca gdzie nawet my nie damy rady cię ochronić.

Biblioteka Wędrowca kolaboracyjna kolekcja opowieści, które eksplorują dziwne i fantastyczne zakątki świata, ukryte przed oczami zwykłych śmiertelników. Niektóre z owych historii dzieją się w dalekiej przeszłości, przybierając formę legend i baśni. Inne są współczesne, ukryte w cieniu tuż poza zasięgiem wzroku. Podstawowy motyw wszystkich historii ma przekazywać czytelnikowi, że istnieją rzeczy dziwne, nie w pełni z naszego świata. Niektóre są niebezpieczne, a niektóre zwyczajnie fascynujące. Wszystkie za to są — niezwykłe.

W uniwersum Biblioteka jest pozawymiarowym, magicznym archiwum całej wiedzy ze wszystkich światów. Jej hale zawierają każdą książkę, która została napisana lub będzie napisana, oraz wiele które nigdy nie zostaną spisane. Magowie, uczeni i mieszkańcy wszystkich gatunków i różnego pochodzenia przychodzą tutaj by szukać wiedzy pod czujnym okiem Bibliotekarzy, tajemniczych bytów z eldritch, którym powierzono utrzymanie Biblioteki. Fundacja SCP miała wiele zatargów z Biblioteką, a ich relacje był wiele razy zapisywane w kronikach.

Zainteresowany? Sprawdź linki poniżej!Biblioteka Wędrowca działa na licencji CC BY-SA 3.0 i jest oficjalną, siostrzaną stroną SCP Wiki.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License